Smaltovanie vane a renovácia vane

 

Prax 19 rokov cena kompletného smaltovania vane vrátane materiálu 85-90€ Eur za štandardnú vaňu a príplatok za inú farbu 10€

Dopravu neučtujeme !

 

Realizácia trvá 2dni :

1.deň prebrúsenie vane a aplikácia/ náter 1.vrstvy

2.deň náter 2.vrstvy

po 3dńoch môžete vaňu používať tak ako predtým

 

Referencie a záruku 2 roky poskytneme automaticky. Životnosť podľa používania cca 8rokov

 

Pôsobnosť celé Slovensko. / všetky kraje : Bratislavský , Trnavský , Nitriansky , Trenčiansky , Žilinský , Banskobystrický , Prešovský , Košický /

 

Z takejto vane :

 

 

Urobíme takúto vaňu :

 

 

 

Smaltovanie vaní – renovácia vaní – oprava vaní
      Rekonštrukcia alebo renovácia vaní smaltovaním či samotné smaltovanie sa začína „prebúdzať“ do novej éry. Smaltovaná vaňa môže vo vás celkom pokojne vyvolať pocit viktoriánskej kúpele. Najmä ak máte voľne stojacu tzv. toll top vaňu. Smalt je kremičitá tavenina príbuzná sklu, ale aj porcelánu. Vytvára na kove ochranný povlak. Najskôr sa využíval len ako zdobiaci prvok na šperkoch. Až neskôr sa prešlo na povrchovú úpravu kovových liatin a plechov. Je teda logické, že smalt sa tiež využíva ako ochranná vrstva na vaniach, ktoré sú síce studené, ale odolnejšie voči poškriabaniu či požiaru. Sú ľahké na údržbu. Vyznačujú sa tiež pevnosťou a farebnou stálosťou. Proces smaltovania sa zvykne nazývať aj re-smaltovanie / renovácia vane / alebo sklovité smaltovanie. Renovácia vaní smaltom nezanechá po sebe žiadne stopy, čo znamená, že je bezprašná a vaša kúpeľňa zostane po práci čistá. Nie je nutné vaňu vybúrať a proces renovácie vane je možné vykonávať priamo u vás doma. Pôvodný povrch vane sa očistí, nanesie sa naň nový smalt a po cca 24 hodinách sa už môžete vo vani pokojne kúpať. Renováciu vaní a prirodzene aj opravu  si zväčša volia zákazníci, ktorí prerábali kúpeľňu, ale funkčnú vaňu nechcú vymeniť, len zrekonštruovať. Je tiež možnosť vymeniť fádnu farbu vane za farebný smalt. Vaňu plánujeme využívať desaťročia, no po istom čase si jednoducho i ona pýta svoj kúpeľ, relaxáciu, pomaznanie. Zaiste poznáte nepríjemné popraskanie, zažltnutie či škrabance. Netreba hneď veci riešiť radikálne. Nová vaňa je oveľa drahšia ako rekonštrukcia starej.
Občas stačí len lokálna oprava. Na poškodené miesta sa nanesie tekutý smalt. Ten sa vyčistí a odmastí horákom, opracuje a pritaví k povrchu. Takéto riešenie je najrýchlejšie. Osvedčenou kvalitnou technológiou je renovácia dvojlôžkovým materiálom. Vaňa sa očistí (zbaví sa všetkých olejov, šampónov, zvyškov), vybrúsi, nanesie základná vrstva smaltu a na druhý deň sa nanesie druhá vrstva. Kompletná renovácia celej vane vás vyjde asi toľko, ako keby ste cestovali rýchlikom päťkrát trasu Bratislava – Košice.
Práve smaltovaním môžete svojej vani zaručiť, že bude znova fit. Majstri sa stanú akýmisi kuriérmi medzi vami a vašou vaňou. Vybavia odkaz, ktorý ste vyslali svojej kúpeľni. Vaňa získa po smaltovaní hlboký a dlhotrvajúci lesk. Smaltovaný povrch nie je náchylný k chemickému poškodeniu. Na povrchu zo smaltu boli testované snáď všetky dostupné čistiace prostriedky. Vaňa sa po oprave , prebrúsení a samotnej renovácie naozaj ľahko zbavuje nečistôt. Mohli by ste v nej pokojne umývať riad alebo sa z nej rovno najesť. Vedeli ste, že tradícia smaltovania existuje na Slovensku (Fiľakovo) už od roku 1908?
Za unikátny výrobný proces sa tiež považuje nový fyzikálny princíp, ktorý nazývame aj suchý princíp. Funguje na základe nanášania práškových smaltov v elektrostatickom poli. Takýto postup sa potom vyznačuje mimoriadnou kvalitou smaltovaných povlakov. Dnes sa už i smaltované vane vyrábajú v rôznych tvaroch, tak môžu konkurovať plastovým. Pracovníci a spoločnosti, ktoré vykonávajú smaltovanie vaní vedia, že ich zákazník si s vaňou vytvára akýsi intímny vzťah, preto musí byť pri dotykoch s nami naozaj nežná.
Ako sa najlepšie starať o smaltovaný povrch? Keďže smalt je vlastne sklo roztavené na kov, tak si vyžaduje dôkladnú povrchovú úpravu. Je možné si zakúpiť prostriedky, ktoré sú priamo určené na smaltovaný povrch (utierky, čistiace prostriedky, kartáčiky). Nedovoľte, aby sa na vašej vani usádzal vodný kameň. Po použití ju vysušte suchou handričkou, používajte prípravky proti vodnému kameňu. Dbajte na to, aby vám nekvapkal kohútik. Vaňa sa odporúča čistiť po každom použití.
Až do konca 18. storočia sa využíval smalt prevažne na zdobenie či na masovú výrobu smaltovaných liatinových varných nádob a pod. Až začiatkom 19. storočia sa pozornosť obrátila na smaltovanie vaní a ostatného sanitárneho tovaru. Smaltovaná vaňa z viktoriánskej doby bola natoľko kvalitná, že sa dá pokojne využívať i dnes. Smaltovanie ako aplikácia smaltu sa uchytilo až začiatkom 20. storočia. Stále pretrváva ako významné odvetvie.
Smalt sa so svojou úžasnou kombináciou jedinečného vzhľadu, excelentnej farebnosti a odolných vlastností stal súčasťou života nejednej domácnosti. Rozmaznajte svoju vaňu. Nechajte sa rozmaznať vy sami. Je to práve vaňa, s kým sa denno-denne dotýkate, tak nech je to dotyk nehy.


 

Fotogaléria: Smaltovanie vani - Renovácia vaní